Την Πέμπτη 30 Μαρτίου 2023, από 08:00 μέχρι 13:00, θα γίνει στο σχολείο μας εθελοντική αιμοδοσία, από τα μέλη του συλλόγου αιμοδοσίας του Κέντρου Υγείας Χαλανδρίτσας.

Σας προσκαλούμε και σας παρακαλούμε να προσέλθετε στο σχολείο μας προκειμένου να ενισχύσουμε με μονάδες αίματος τους συνανθρώπους μας που το έχουν ανάγκη.

Εφόσον επιθυμείτε να δώσουν αίμα και τα παιδιά σας, θα πρέπει να γνωρίζετε ότι πρέπει να είναι από 17 ετών και άνω και να συνοδεύονται από μια υπεύθυνη δήλωση συναίνεσης υπογεγραμμένη από τον γονέα ή κηδεμόνα. Παιδιά κάτω των 17 ετών απαγορεύεται να δώσουν αίμα.

Η ενημέρωση, στους μαθητές/τριες, για τη σημασία της αιμοδοσίας, θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο στις 27-03-2023 ημέρα Δευτέρα από μέλη του συλλόγου αιμοδοτών.