Τον Σεπτέμβριο του 2018, διακεκριμένος φίλος της κοινότητας του σχολείου μας, που ζήτησε να παραμείνει ανώνυμος, δώρησε 13 κεντρικές μονάδες ηλεκτρονικών υπολογιστών (refurbished desktop PCs), για το Εργαστήριο Πληροφορικής του σχολείου, συνολικής αξίας 1200 Ευρώ. Οι υπολογιστές αυτοί έρχονται να καλύψουν μια επιτακτική ανάγκη του Εργαστηρίου Πληροφορικής του σχολείου, καθώς οι παλαιοί υπολογιστές ήταν παρωχημένης τεχνολογίας (είχαν αγοραστεί το 2003) και τα μαθήματα πληροφορικής ήταν πλέον από δύσκολο έως αδύνατον να πραγματοποιηθούν αποτελεσματικά.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Διευθυντής του σχολείου ευχαριστεί θερμά τον δωρητή και εύχεται και άλλοι συνάνθρωποί μας να ακολουθήσουν το παράδειγμά του, βοηθώντας με αυτόν τον τρόπο να ενισχυθούν οι υποδομές του σχολείου μας.